Srpsko-ruski film „Balkanska međa“ ušao je juče u zvaničnu selekciju 22. Međunarodnog filmskog festivala u Šangaju. Ova akciona drama inspirisana stvarnim događajem koji se odigrao 12. juna 1999. kada je bataljon ruskih padobranaca zauzeo aerodrom Slatina u Prištini, podržana je od strane Ministarstva za kulturu Ruske Federacije, baš kao i Ministarstva za kulturu Republike Srbije.
Pre samo nedelju dana, film “Balkanska međa” osvojio je niz nagrada na festivalima u Rusiji, a za samo nekoliko meseci ovaj film je pogledao više od dva milliona gledalaca u Rusiji i Srbiji.
Pod rediteljskom palicom Andreja Volgina, u ovom filmskom spaktaklu igraju Miloš Biković, Miodrag Radonjić, Milena Radulović, Goša Kucenko, Anton Pampušni, Aleksandar Radojičić, Aleksandar Srećković Kubura, Srđan Žika Todorović, kao i Emir Kusturica.
Zbog velikog interesovanja, u avgustu je planiran početak distribucije „Balkanske međe“ u Francuskoj, Japanu, Južnoj Koreji i Kini.
Pročitajte još
Treba vam posni namaz za palačinke koji deca obožavaju? Seka Aleksić ima provereno dobar recept
Posni namaz Seke Aleksić za palačinke će vas oduševiti
30/03/2025
Saznajte višeNevena Božović godinama živi u hotelu, raj u Crnoj Gori, tek da vidite pogled iz spavaće sobe
Dom Nevene Božović na moru
30/03/2025
Saznajte višeRecept Slavice Rokvić za pitu od samo 4 sastojka, posno, zdravo i slasno
Posna pita po receptu Slavice Rokvić prirpema se od četiri sastojka
30/03/2025
Saznajte višeHilandarski kolač: Nekoliko sastojaka, malo vremena, savršen za dane posta
Posni kolač koji se lako priprema ili Hilandarski kolač
27/03/2025
Saznajte višeProglašeno najlepše ime na svetu, Srbi ga obožavaju
Najlepše ime na svetu za devojčice zvuči prelepo na svim jezicima
25/03/2025
Saznajte više