Proslavljeni košarkaški reprezentativac Jugoslavije Predrag Stojaković proslavio je 9. juna 39. rođendan, a košarkašica Crvene zvezde Nataša Kovačević, tim povodom je napisala:
- Srećan rodjendan heroju mog detinjstva i glavnom "krivcu" što sam zavolela košarku. Jedan jedini..Peđa Stojaković - napisala je Nataša.
Stojaković je osvajač dve zlatne medalje sa Jugoslavijom na Evropskom i Svetskom prvenstvu 2001. i 2002. godine.
Posle godina provedenih u grčkom PAOK-u Stojaković je debi u NBA ostvario u dresu Sakramenta 1998. godine.Posle osam godina provedenih u Kingsima, na kratko je bio član Indijane, da bi od 2006. do 2010. igrao za Nju Orleans. Nakon toga nastupao je za Toronto i poslednju sezonu za Dalas.
Tri puta je nastupio na "ol staru" i dva puta bio pobednik takmičenja u šutiranju trojki (2002 i 2003). Prosek mu je 17 poena po utakmici i ušao je istoriju NBA lige, jer se nalazi na četvrtom mestu po broju ubačenih trojki, sa cifrom od 1.760.
Kao član Dalasa, uspeo je da osvojio i šampionski prsten
Pročitajte još
Suzana Mančić za HELLO!: Ja ću biti nana, moliću lepo!
Suzana Mančić sumira 2025. godinu
21/12/2025
Saznajte višeSunce, palme i okean: Zimovanje Marije Šerifović može da počne
Marija Šerifović otputovala na Bali
21/12/2025
Saznajte višeRođena sestra Džordža Klunija izgubila bitku sa rakom: Bila je moj heroj!
Preminula sestra Džordža Klunija
21/12/2025
Saznajte višeNiko srećniji od roditelja: Bilja i Aca danas primaju čestitke, sin jedinac podelio najlepšu vest
Sin Biljane Jevtić i Ace Ilića diplomirao
21/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)