Prvi put u istoriji tenisa dva Srbina su među desetoricom najboljih: Novak Đoković je posle fantastične sezone i dalje bez premca, a Janko Tipsarević ostvario je najveći uspeh u karijeri plasmanom na deveto mesto ATP liste.
Tipsarevićevi nastupi u 2011, naročito u drugoj polovini godine koja je usledila nakon osvajanja Dejvis kupa sa reprezentacijom naše zemlje, omogućili su da po prvi put dva Srbina budu među desetoricom najuspešnijih u tenisu.
Janko je, pritom, postao i prva rezerva za završni Masters turnir koji će se održati u Londonu počev od nedelje, 20. novembra. Odustane li bilo ko od osmorice takmičara, upravo će Tipsarević dobiti priliku da nastupi na nadmetanju kojim se završava sezona teniskih turnira.
Što se samog vrha tiče, Novak Đoković je uvećao prednost nad drugoplasiranim Rafaelom Nadalom: ona je iznosila 3.410 bodova prošle sedmice, a od ovog ponedeljka razlika iznosi 4.100 bodova.
Izvor: Blic
Slične Vesti
Pročitajte još
Do poslednjeg dana Milka Canić volela je ovog čoveka, rodila mu je dvoje dece
Ljubav Milke Canić celog života bio je on
21/03/2025
Saznajte višeNikola Jokić doneo odluku, kada ode u penziju, neće se baviti košarkom, već ovim
Ljubav Nikole Jokića je konjički sport, svi to dobro znamo
21/03/2025
Saznajte višeBrus Vilis rođendan proslavio sa Demi Mur, na fotografijama se vidi koliko je bolest uzela maha
Rođendan Brusa Vilisa protekao je u velikom slavlju
21/03/2025
Saznajte višeSvi se brinu za njeno stanje: Prijatelj otkrio kako je Suzani posle Sašine smrti
Suzana Jovanović posle Sašine smrti traži utehu u deci
21/03/2025
Saznajte višeMomčilo Otašević deci je rekao najveću laž, nikad mu teže nije bilo
Momčilo Otašević o roditeljstvu neretko govori
21/03/2025
Saznajte višePrve fotografije sa venčanja! Marko i Melani blistaju, sve se odigralo daleko od Beča
Marko Bijelić sa devojkom na venčanju
21/03/2025
Saznajte više
Komentari (0)