Holivudski glumac Šon Pen dobiće nagradu za životno delo na festivalu u Cirihu koji se održava od 22. septembra do 3. oktobra, objavio je Holivud riporter. Glumcu će biti uručena nagrada Ikona na ceremoniji 28. septembra, a tada će biti upriličena i retrospektiva filmova u kojima je igrao i biti prikazan "Into the Wild" koji je režirao.
- Šon Pen je čovek čija se izvanredna filmska karijera može jedino uporediti sa njegovim izuzetnim humanitarnim radom koji je pomogao mnogima - navodi se u saopštenju direktora festivala.
- Na ekranu i izvan njega, Šon je legenda i cenjen je širom sveta. On je jedan od najboljih glumaca svoje generacije i definiše izraz ikona.
Dobitnik dva Oskara, za uloge u filmovima "Mistična reka" i "Milk", Šon Pen se trenutno može videti u filmu Terensa Malika "The Tree of Life" a uskoro u bioskope stiže i "This Must Be the Place".
Slične Vesti
Pročitajte još
Koliko zarađuje Miloš Biković? Ruski producent otkrio cifru
Koliko zarađuje Miloš Biković iznenadiće vas kad čujete
25/03/2025
Saznajte višeMarija Mikić za HELLO!: Zbog gubitka tri bebe sam se osećala sama na svetu
Marija Mikić otkriva na koji način je rečenica da je samo srećna mama dobra mama uticala na sve odluke u njenom životu
25/03/2025
Saznajte višeŽivot mora dalje! Ceca Bojković prvi put u javnosti posle velikog gubitka
Svetlana Ceca Bojković prvi put u javnosti posle smrti supruga
25/03/2025
Saznajte višeSlađana Milošević nije imala decu, njima je pripalo njeno bogatstvo
Slađana Milošević preminula je pre godinu dana
25/03/2025
Saznajte višeZorica i Kemiš zakazali svadbu: Torta na tri sprata, bidermajer posebna priča
Zorica i Kemiš zakazali svadbu na njen rođendan
25/03/2025
Saznajte višeBrat Gorana Bregovića ne izlazi u javnost: Razdvojili su ih u detinjstvu, a evo kako živi
Brat Gorana Bregovića, Predrag, odlučio se za mirniji život
24/03/2025
Saznajte više
Komentari (0)