Glumica Mirjana Mina Lazarević, čarobnim spojem snažnog temperamenta, energije i nežnog izgleda, osvojila je srca publike. Mada je isprva krenula stopama roditelja, oca Ljubiše dirigenta, i majke Marije, nekadašnje članice pevačkog hora Pozorišta na Terazijama, i upisala Muzičku akademiju u Beogradu, želja za glumom je bila jača.
Napustila je klavir i okrenula se glumi, a da nije pogrešila shvatila je kada je diplomirala na Fakultetu dramskih umetnosti. Uspela je da ujedini talente i bavi se stvarima koje voli - glumom, igrom i pevanjem.
Pored rada u Pozorištu na Terazijama, gledaoce kraj malih ekrana trenutno zabavlja kao članica žirija novog šou-programa "Više od igre", u kom sa koreografom Milicom Cerović, balerinom Lokicom Stefanović i pevačicama Tijanom Dapčević i Anom Nikolić ocenjuje plesno umeće dece.
- Rad sa decom me uvek motiviše. Uzbudljivo je što najmlađi čine ovaj spektakl, jer sa njima nema kalkulacije. Publika u studiju odlično reaguje na projekat, a nadam se da su i gledaoci kraj malih ekrana zadovoljni onim što vide.
Da li je šou ispunio vaša očekivanja?
- U potpunosti. Cilj je promocija plesa, koja do sada u Srbiji nije postojala. I roditeljima i deci ovaj šou može pomoći pri odabiru aktivnosti kojima će se baviti u slobodno vreme. Ples je izuzetno kvalitetno i zdravo rešenje, jer deca kroz igru stiču radne navike, razvijaju sposobnost za kolektivan rad, poboljšavaju koncentraciju, koordinaciju i fizičku aktivnost.
Koji ples vam je omiljeni?
- Najbliskiji mi je moderan, samim tim što je u mjuziklima najzastupljeniji i njega najviše plešem.
Koju muziku najviše volite da pevate?
- Pesme koje volim da čujem obično poželim i da pevam, bez obzira na muzički žanr. Volim da slušam džez, a disko muzika sedamdesetih me uvek pokrene na igru. Ipak, sve zavisi od raspoloženja koje svakodnevno varira. U beogradskom restoranu "Litl bej" ponedeljkom uz klavirsku pratnju izvodim filmsku muziku. Dugo nisam pevala i prija mi ova promena i druženje sa publikom.
Pročitajte još
Branislav Tomašević sreću pronašao na selu: Gajim svinje, ovce i kokoške, ovo je pravi život
Život Branislava Tomaševića na selu
30/03/2025
Saznajte višeCeca ima novog dečka i ne želi to da krije? Mogu da kažem da mi je lepo...
Ceca Ražnatović ljubav oseća na svakom koraku
30/03/2025
Saznajte višePreminuo osnivač benda "Novi fosili", Marinko Colnago
Preminuo osnivač benda "Novi fosili", Marinko Colnago
30/03/2025
Saznajte višeČeda Jovanović u novoj ulozi, snimak sve govori
Čeda Jovanović kuva za svaku pohvalu
30/03/2025
Saznajte višeDepresija zbog gubitka bila je prejaka, Rada Manojlović: Četiri meseca nisam mogla iz kreveta
Rada Manojlović o depresiji sa kojom se borila
30/03/2025
Saznajte višeDanijela Martinović iskreno: Nijedna karta za koncert nije bila prodata, konobari i ja
Karijera Danijele Martinović danas je stabilna
30/03/2025
Saznajte više
Komentari (0)