Vojvotkinja Kejt Midlton je nekoliko sati pošto je rodila treće dete pozirala pred kamerama. Njena sveža i doterana pojava i neuobičajeno brz izlazak posle porođaja izazvali su brojne rasprave.
Ginekološkinja dr. Marina Ivanišević iz zagrebačke Petrove bolnice pobliže je objasnila rani odlazaka Kejt Midleton na kućnu negu.
- Ona je rodila jako brzo vaginalnim porođajem koji nije dugo trajao, koliko sam videla iz medija. Budući da je ona trećerodilja, njena trudnoća je bila u potpunosti u redu i imala je idealnu telesnu težinu, nije bilo nikakvih komplikacija, za koje se barem javno znalo, tako dakle to nije apsolutno ništa čudno s obzirom na nivo njene kućne nege. Nacionalni institut za zdravlje ima izrazito razgranatu mrežu patronaže, a za nju verujem da ima mnogo više od toga u kućnoj nezi. Dete je na vreme rođeno i verovatno nije bilo preteško da bi imalo previše krvi za razgradnju i da bi razvilo novorođenačku fiziološku žuticu. Ukoliko je porođaj prošao bez problema, ne postoji nijedan razlog da se ne bi premestila na mesto na kojem će imati punu negu. Ona nije otišla na Mars, ona je u centru Londona i njoj se apsolutno ništa ne može dogoditi. Ona je niskorizična kao rodilja i ja ne vidim nikakav problem - osvrnula se dr. Ivanišević na izlazak britanske princeze iz porodilišta samo osam sati posle porođaja.
Ako žena normalno rodi u Egiptu vrlo verovatno će iz bolnice s bebom izaći posle dvanest sati, ali ako je rodila u Ukrajini, majka i dete će biti zadržani u bolnici u proseku 6,2 dana, pokazalo je istraživanje sprovedeno u 92 zemlje širpm sveta, piše Humanosphere.
- Na kraju krajeva, dužina boravka u bolnici je vidljiv rezultat onoga što su bitni medicinski ciljevi, a to je kvalitetna briga za žene i bebe - izjavila je autorka istraživanja Oona Campbell, profesorka epidemiologije i reproduktivnog zdravlja u Londonskoj Školi za higijenu i tropsku medicinu.
- Ako zdravstveni sistem podržava, ima novca, da zadrži rodilje u bolnici, budući da mi ne znamo ko gde ide, žene apsolutno trebaju da ostanu u bolnici nakon porođaja. Mi ne možemo da znamo za svaku rodilju u kakvim uslovima živi. Normalno da je adekvatno da žena ide treći dan kući, da se vadi bilirubin i obave sve potrebne pretrage. Žene bi čak trebale i duže da ostanu u bolnici zbog postporođajnih depresija koje se javljaju šesti ili sedmi dan. Ali to nijedan zdravstveni sistem ne može da izdrži - objasnila je ginekološkinja Marina Ivanišević iz zagrebačke Petrove bolnice.
Inače, ime malenog prinaca još nije saopšteno.
Pročitajte još
Katja sa nepunih sedam godina presekla! Nataša je tu potpuno nemoćna
Mlađa ćerka Nataše Bekvalac zapevala
22/12/2024
Saznajte višeGlava na ramenu, široki osmesi i čvrst zagrljaj... Novi Eminin dečko je ON? FOTO
Dečko Emine Jahović i dalje javnosti nije poznat
22/12/2024
Saznajte višeMarko i Melani otišli korak dalje! Dragana o ovome nije mogla ni da sanja, predivno
Devojka Marka Bijelića je veoma popularna na Instagramu
22/12/2024
Saznajte višeCeca u neviđenom izdanju dočekivala goste za Nikoljdan, kakve su ovo papuče?
Papuče Cece Ražnatović su udobne a efektne
21/12/2024
Saznajte višeJelena Đoković oglasila se posle tragedije, njene reči paraju srca
Tragedija u Zagrebu potresla je region
21/12/2024
Saznajte višeU jeku priče o razvodu, Čedina fotografija sve zbunila, šta je istina?
Razvod Čede Jovanovića ne prestaje da se komentariše
21/12/2024
Saznajte više