Čekala je dugih 6 godina! Olga Danilović danas je najsrećnija

Autor: | 27/10/2024

0

Vest dana je da je Olga Danilović osvojila turnir u kineskom gradu Guangdžuu.

U velikom finalu srpska teniserka je pobedila Amerikanku Karolajn Dolehajd sa 6 : 3, 6 : 1.

Danilovićeva je u kolekciju dodala drugu titulu, prvu na tvrdoj podlozi. Prethodno je najbolja bila na šljaci u Moskvi 2018. godine.

Uz osvojeni trofej Srpkinja je obezbedila i najbolji plasman u karijeri na WTA rang-listi – od ponedeljka bi trebalo da bude 52. na svetu!

Osim pehara, koji je na WTA turu osvojila posle šest godina, dobila je i ček kao pobednica takmičenja na 35.250 dolara.

Dugo je čekala teniserka na ovaj važan trenutak u karijeri jer je sa svega 17 godina osvojila prvi turnir u ruskoj prestonici, nakon čega je imala brojne poteškoće.

Povrede su joj dugo zadavale velike probleme, ali uspela je sve da ih sanira i da napornim treninzima i radom uspe u svojoj želji, a to je svakako osvajanje nove titule.

I u tome je danas uspela. Vest da je Olga Danilović osvojila turnir obradovala je čitavu naciju, a uz nju su pored partnera Jana Oblaka bili i roditelji Predrag i Sonja koji su joj najveća podrška.

Zadavala je Amerikanka brojne muke našoj teniserki tokom meča, ali njena volja i želja za pobedom bile su dovoljno jake da uspe da preokrene rezultat u svoju korist.